Hasbahçe Kitap Hakkında

Edebiyat bahçesinden meyveler”

“Edebiyat bahçesinden meyveler” sloganıyla, 2014 yılında yayın hayatına başladık. Kurulduğumuz günden bu yana edebiyat ve kültür sahasında hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden seçkin eserler hazırlıyoruz.

Çok iyi biliyoruz ki öğrenmek, anne karnında başlayıp ömür boyu devam eder. En önemli öğrenme araçlarından biri de kitap olduğundan; çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı en büyük hedefimiz olarak belirledik. Bu hedefe doğru ilerlerken üzerinde titrediğimiz en hassas nokta, millî ve ahlaki değerlerimiz.

Hasbahçe Kitap’ta bugüne kadar; Dünya Klasikleri, Türk Klasikleri, Doğu Klasikleri, Çocuk Edebiyatı, Hasbahçe’den Serisi, Polisiye Hikâyeler, Osmanlıca Hikâyeler ve Gençlik Serisi olmak üzere 8 kategoride 100’e yakın kitap yayımladık. Bundan sonra da “Marifet çok kitap okumak değil; faydalı kitapları çokça okumaktır.” sözünce, faydalı kitapların sayısını çoğaltmak için geniş bir okur yelpazesine hitap edecek yeni kitap projelerinin peşinden koşmaya devam edeceğiz.