On Beş Yaşında Bir Kaptan

Kaptan Hull ve mürettebatının balina avından geri dönmemesi üzerine kaptanlık vazifesinin on beş yaşında bir çocuk olan Dick Sand’a kalması sonucu yaşanan maceralar.

Kitabı İnceleyin

On Beş Yaşında Bir Kaptan

Başta bilim kurgu olmak üzere macera ve polisiye konularında çok sayıda eser veren Jules Verne’in meşhur eseri On Beş Yaşında Bir Kaptan 1878’deki ilk baskısından sonra bugüne kadar birçok dile çevrilerek defalarca basılmıştır. Her asırda okunan eserler arasına
girmeyi başaran bu kitap, çocuklar için çok güzel bir örnek olmanın yanında, büyük küçük her yaştan insana hitap etmesi bakımından da dikkat çekicidir. 1873 senesinde Yeni Zelanda açıklannda bir balina gemisinde vazifeye başlayan Dick Sand’in Pasifik Okyanusu’nda başlayan macerası Afrika kıtasına uzanır. Kaptan Hull ve mürettebatının balina avından geri dönmemesi üzerine kaptanlık vazifesi on beş yaşında bir çocuk olan Dick Sand’a kalır ve gemiyi gidecekleri yere sağ salim götürmek artık onun vazifesidir. Ancak bu yolculuk genç kaptan için hiç de kolay olmayacaktır. Çünkü gemiye aşçı sıfatıyla giren bir casus bütün bu olup bitenlerden yararlanıp geminin rotasını değiştirir. Böylece Amerika’ya varması gereken yolcular kendilerini bir anda Afrika’nın tehlikeli kıyılarında bulurlar. Kahramanlarımız bundan sonraki mücadelelerini ise Afrikalı esir tüccarları ve yerlilerle verecektir. Onlann bu zorlu macerasını heyecanla okuyacaksınız.

Stok Kodu: 27103 01 0094
Kategoriler,
Yazar

Barkod

9786057074294

Kitabı İnceleyin

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/pdff/9786057074294-on-bes-yasinda-bir-kaptan.pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“On Beş Yaşında Bir Kaptan” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir