Pembe İncili Kaftan

Eserde, Pembe İncili Kaftan, Sivrisinek, “Kızılelma” Neresi? Teselli, Vire, Acıklı Bir Hikâye, Başını Vermeyen Şehit, Apandisit, Kütük, Ferman isimli hikâyeler bulunuyor.

Kitabı İnceleyin

Pembe İncili Kaftan
Muhsin Çelebi, geniş somaki kemerli açık kapıdan serbest adımlarla girdi. Yürüdü. Başı her zamanki gibi yukarıda, göğsü her zamanki gibi ileride idi. Koynundan çıkardığı padişahın namesini öptü. Başına koydu. Garip bir yırtıcı kuş sükûnuyla tüneyen şaha uzattı. Ayağı öpülmeyen şah sinirinden sapsarı kesildi. Gözlerinin beyazları kayboldu. Nameyi aldı.

Muhsin Çelebi tahtın önünden çekilince şöyle bir etrafına baktı. Oturacak bir şey yoktu. Gülümsedi. İçinden: ?Beni mecburen ayakta, hürmet vaziyetinde tutmak istiyorlar galiba…? dedi. Bir an düşündü. Bu hakarete nasıl karşılık vermeliydi?..

Destan ruhu taşıyan milli hikayeleriyle meşhur olmuş Ömer Seyfettin, ustaca kullandığı dili ve ifade gücüyle Türk Edebiyatı’na mühür vuran eserler ortaya koymuştur. Ömer Seyfettin’in on seçme hikayesinden meydana gelen bu eseri heyecanla okuyacaksınız.

Stok Kodu: 27103 01 0045
Kategoriler,
Yazar

Barkod

9786055101794

Kitabı İnceleyin

https://www.camlicakitap.com/Data/EditorFiles/PDF/9786055101794-pembe-incili-kaftan.pdf

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış.

“Pembe İncili Kaftan” için İlk Yorum Yazan Siz Olun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir