Hakkımızda

Hasbahçe, "Edebiyat bahçesinden meyveler" sloganıyla 2014 yılında yayın hayatına başladı. Hasbahçe’nin asıl amacı okurlarının edebiyat susuzluğunu gidermek.

Çamlıca Basım Yayın bünyesinde faaliyetlerine devam eden Hasbahçe, edebiyat ve kültür alanlarında yayınlar yapıyor. Yayımladığımız Türk ve Dünya Klasikleri toplumun her kesiminin beğeniyle okuyabileceği türde eserler. Hasbahçe’de okurların ihtiyaç duyduğu konularda onlara faydalı olabilecek eserler yayınlanıyor. Çocuklara ve gençlere, kısmen de yetişkinlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen Hasbahçe, okuyucularına kitap okumayı sevdirerek, araştırmaya ve incelemeye sevk edecek çalışmalar neşrediyor.

Kurulduğu 2014’ten bu yana basılmış 35 eserin yanında; gün yüzüne çıkmamış veya unutulmuş güzel eserleri ışığa kavuşturmaya devam ediyoruz! Toplumumuzun milli ve ahlaki değerleri bizim için vazgeçilmez bir süzgeç niteliğinde, haliyle yayımladığımız her bir eser gönül rahatlığıyla okunabilir. Eserlerimizin sürükleyici, dillerinin sade ve anlaşılır olmasını ayrıca önemsiyoruz. Özellikle tercüme eserleri, Osmanlıca orijinal nüshalarından yola çıkarak ve aslına mutabık kalarak yayına hazırlıyoruz.

Seçkin bir edebiyat markasına dönüştürmeyi arzu ettiğimiz Hasbahçe, ortaokul ve lise başta olmak üzere geniş bir okur yelpazesine hitap edecek yeni kitap projelerinin peşinden koşmaya devam edecek. Henüz çocukluk evresinde bir girişim olarak hedefimiz, ülkemiz başta olmak üzere uluslararası camiada tanınan ve sevilen bir edebiyat markası haline gelmek…

Müşteri İletişim Merkezi